Këngëtari i teksteve vulgare pritet nga presidenti Thaçi (TEKSTI)

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka pritur sot Mozzik, i cili së fundi edhe ka lansuar albumin e tij, shkruan KultPlus.

Pikërisht ky album ka bërë që presidenti Thaçi ta takojë Mozzik, i cili edhe i ka dhuruar një kopje, kopje që ka dhuruar edhe për Kadri Veselin.

Mozzik është po këngëtari i cili së fundi ka tentuar të promovojë albumin e tij në qytete të ndryshme të Kosovës, duke krijuar kështu grumbullimin e shumë njerëzve në kohë pandemie, ku turi i këtij këngëtari është ndërprerë më pas nga Policia e Kosovës.

Se nëse do të duhej të pritej një këngëtar i tillë nga presidenti i vendit, duke u bazuar në tekstet e këtij këngëtari, KultPlus ju sjell tekstin e këngës Madonna, për të vlerësuar përmbajtjen e këtij teksti./ KultPlus.com

Madonna

Refreni:2x
Flokt e bardha si madona dona dona
Ajo pin korona rona rona
I mban dy telefona fona fona
Nuk i bohet von as ne oret e vona

U ta hongsha piii raki
Deri sen sdi mo
E ti ma honksh mu kaaa-tastrof
U shit jam pi bro
Nese fjala karakter per ty
Jan veq tri shkronja
Bad daddy e me mu nuk ka lojna
Qa osht mu bo e din e bojna
E per neser kurgjo s’lojna
Ajo sa n’prishtin sa n’tiran ajo
M’jep gji e thirri nan ajo
Ni dit kesh ni dit kan ajo
Mu m’zhvesh edhe m’lan
Me to luj si llastik stik
Thoba e saj si jastik stik
E kom besnik e m’ka besnik snik
Smbohet snitche kurr si bona snitch snitch

Refreni:2x
Flokt e bardha si madona dona dona dona
Ajo pin korona rona rona
I mban dy telefona fona fona
Nuk i bohet von as ne oret e vona

Kshyr me sy e so per ty
Qa shoh me sy zine u kry
Moj bjondin me syt e zi
A e din sa shum ma kthej edhe une ty
Ajo ulet n’karrik t’mbrapt spllifin sa ni kam
E 10 gram C me shoqet kejt i ndan
Ajo hin ku dush per mu ajo shan
Nuk ja blej alltin se s’dihet edhe vran
Pina ven
Ose shkoj te ajo ose ajo n’banes tem
Hini n’filma, tha kom qef me pas me ty dy djem
Ja ktheva zemer kena plot djem
Ikem kejt qeta qe po t’shkrujn ne instagram
Holy shit, yo te quiero se une s’du dinnero
Ziki A.K.A fratello
T’kisha njek ton jeten
Ta kishe pas emrin EURO €
Po se ki

Refreni:2x
Flokt e bardha si madona dona dona
Ajo pin korona rona rona
I mban dy telefona fona fona
Nuk i bohet von as ne oret e vona.

Mozzik mbledh qindra qytetarë në kulmin e pandemisë, reagon Qalaj: Tash unë do të merrem me të

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka reaguar ndaj tubimeve të cilat po i mbanë reperi kosovarë Mozzik nëpër qytetet e Kosovës.

Në një prononcim për Gazetën Insajderin, Qalaj ka thënë se policia duhet të intervenojë dhe nuk duhet të lejojë turma të tilla të njerëzve.

“Ai e ka marr një leje në qendrën operative të MPB-së, ata janë përgjegjës. Policia duhet të intervenojë dhe nuk duhet të lejojë turma të tilla. Tash unë do të merrem me të”, ka thënë tutje Qalaj.

Pavarësisht se Mozzik ka marrë leje për promovimin e albumit të tij “Mozzart”, në bazë të vendimeve të fundit të qeverisë nuk janë të lejuara tubimet e më shumë se pesë personave nëpër sheshe.

Derisa sot janë parë shumë të rinj pa maska dhe pa distancë sociale në Mitrovicë, Vushtrri dhe Pejë.

Reperi pritet të vazhdoj tubimet e tij edhe në qytetin e Deçanit, Gjakovës dhe Prizrenit./Insajderi.org/ KultPlus.com