Beyoncé konfirmon se do të luaj në filmi ‘Mbreti Luan’

Beyoncé ka konfirmuar se do të luaj në filmi ‘Mbreti Luan’, ku do ta sjellë rolin e Nala-s, shkruan KultPlus.

Pas shumë spekulimeve vetë këngëtarja e bëri publike këtë gjë përmes rrjetit të saj social Facebook.

Ikona e muzikës bashkohet me Donald Glover si Simba, Chiwetel Ejiofor si Scar dhe James Earl Jones, i cili po e rreshton rolin e tij si Mufasa.

Disney ka konfirmuar gjithashtu se do të jenë sërish këngët e filmit të vitit 1994, dhe pranon se filmi po prodhohet me shpejtësi, dhe mund të dalë verën e 2019./ KultPlus.com