Ndërron jetë gazetari i shquar Sylejman Gashi

Ka ndërruar jetë sot gazetari i njohur Sulejman Gashi.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët përmes rrjetit social Facebook.

 ‘Me pikëllim të thellë ju njoftojmë që sot, më 11 shtator 2020, ndërroi jetë më i dashuri ynë z. Sulejman Gashi. Ai po luftonte shumë që të rikthehej nga gjendja e rëndë që kishte pësuar katër vite më parë”, thuhet në njoftim.

Në njoftim poashtu thuhej se varrimi i të ndjerit do të bëhet në vendlindjen e tij në Kosovë, në vendin që ai e deshi aq shumë.

”Në ditët në vijim do të ju japim informata të mëtutjeshme. Ne jemi mirënjohës për respektin dhe dashurinë që njerëzit e kanë për më të dashurin tonë, Sulejmanin, por ju lusim që bashkërisht të respektojmë masat e shëndetit publik në këtë kohë pandemie”, vazhdon tutje njoftimi. / KultPlus.com

Ndahet nga jeta humoristi i njohur shkodran, Anton Krosaj

Në moshën 54 vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë, humoristi shkodran Anton Krosaj, ka ndërruar jetë, shkruan KultPlus.

Lajmi për vdekjen e humoristit është bërë i ditur në faqen zyrtare të Teatrit ‘Migjeni’, në rrjetin social Facebook.

“Me hidhërim të thellë njoftojmë se u nda nga ne, aktori i njohur i Estradës së Shkodrës, Anton Krosaj. Lamtumirë miku ynë i mirë!”, thuhet në njoftim.

Anton Krosa prej disa kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë, betejën ndaj të cilës nuk ka mundur ta fitoj.

Krosaj u lind më 26 Janar 1966 në Shkodër. Ai nisi si aktor me Fabrikën e Duhan-Cigareve, po në qytetin e lindjes. Gjatë kësaj kohe mori pjesë në shumë shfaqje dhe luajti shumë role në Fabrikën Duhan-Cigare. Më pas nisi si aktor me Estradën Profesioniste Shkodër në 2003. Në vitin 1985 mbaroi Shkollën e Mesme Industriale.

Ka marrë pjesë në disa komedi të RTSH-së me regji të Arjan Culiqi. Disa nga to janë Para nga qielli, Piruet, Pesha e gruas sime, Pavioni zero, Personazhe ne kurth.

Krosaj ka luajtur edhe me estradën profesioniste në komeditë: O vajzën o komunën, Vëllai nga babai, Surpriza, Big Brother Shkodra 1, Big Brother Shkodra 2, Martesë me Internet, Zef Deda Show 3, Bujar Qamili Shoë 2, Lumturi në Fukarallëk, Je Shkodran në qoftë se, Humor me shkolle te mesme etj.

Krosaj gjatë punës së tij si aktor ka vënë në skenë edhe tre shfaqje për fëmijë: Gëzuar 2015, Gëzuar 2016 dhe Pranverë për fëmijë. / KultPlus.com