‘The Suicide Squad 2’ së shpejti nëpër kinema (VIDEO)


Me lansimin e filmit “Suicide Squad” në vitin 2016, publiku e mirëpriti historinë e personazheve të ligë të bazuar në librat komikë “DC Comics”, të cilët bëhen bashkë për ta shpëtuar botën.

Dhe tani që vazhdimi i dytë i këtij projekti është gati, mendohet se vëmendja e adhuruesve do të jetë edhe më e madhe, për shkak të kastës së aktorëve yje të përfshirë në film.

“The Suicide Squad 2” edhe një herë i sjell betejat e rrezikshme të keqbërësve dhe anti-heronjve, të cilët detyrohen të punojnë në një mision të rëndësishëm qeveritar, transmeton KultPlus.

I realizuar nga regjisori James Gunn, filmi në rolet kryesore i sjell aktorët e njohur hollywoodian: Margot Robbie, Taika Waititi, Idris Elba, Pete Davidson, Viola Davis, Joel Kinnaman, Jai Courtney, Michael Rooker, Peter Capaldi, John Cena dhe të tjerë. Edhe ylli i filmave aksion Sylvester Stallone, i është bërë pjesë e këtij projekti të shumëpritur.

“The Suicide Squad 2” lansohet për publikun e gjerë, më 6 gusht të këtij viti. / KultPlus.com