Kur nëna e Era Istrefit i këndonte Demaçit (VIDEO)

Syzana Tahirsylaj, dikur ishte një nga këngëtaret më të njohura për publikun kosovar, por karriera e saj muzikore u mbyll shpejtë, shkruan KultPlus.

Me talent, me zë të bukur, e me pamje skenike, por pa dëshirën e madhe për ta quar më tej rrugën e muzikës, këtë rrugë po e vazhdojnë sot me një sukses të jashtëzakonshëm vajzat e saj Nora dhe Era Istrefi.

Këngëtarja Syzana Tahirsylaj, dikur i këndonte edhe figurës së shquar shqiptare Adem Demaçit i cili vdiq dje pas një sëmundje të rëndë.

Kjo këngë kushtuar flakadanit të lirisë, Adem Demaçit, vjen e interpretuar për mrekulli nga Syzana.
KultPlus ju sjellë këngën së bashku me videoklip. /KultPlus.com