“Oldtimer-Fest” ekspozoi automjetet klasike në qytetin e Prizrenit

Oldtimer Club Prizren ka organizuar dje edicionin e 15-të të automjeteve klasike “Oldtimer-Fest 2020”.

Automjetet klasike janë ekspozuar në qendër të qytetit, përkatësisht në “Sheshin e Lidhjes”, nga ora 11:00 deri në orën 16:00.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përmes një statusi në Facebook ka theksuar bukurinë e këtij organizimi.

“Sa bukur paska qenë dje në Prizren organizimi i përbashkët i RETRO Albania dhe OLDTIMER Kosova”, ka shkrua Rama. / KultPlus.com