Daniel Craig thotë se roli i detektivit gay në ‘Knives Out’ pasqyron jetën e tij

Aktori i njohur Daniel Craig e ka konfirmuar se roli i tij në Glass Onion ka të bëjë edhe me homoseksualitetin, duke thënë se “është normale. Por ne nuk bëjmë një këngë dhe kërcejmë prej saj”.

Aktori e ka konfirmuar rolin e tij si kryedetektivi Benoit Blanc në vazhdimin e Knives Out, i cili u publikua në kinema në nëntor dhe do të mbërrijë në Netflix më vonë këtë muaj, shkruan ndependent.co.uk, transmeton klankosova.tv.

Orientimi seksual i Blanc ishte pika e shumë spekulimeve duke pasur parasysh se filmi përmban një skenë të veçantë që tregon që Blanc po jeton me një burrë. Regjisori Rian Johnson që atëherë ka konfirmuar se personazhi është i çuditshëm.

Duke folur për zbulimin e orientimit seksual të personazhit të tij në një intervistë të re me The Sunday Times, Craig tha se kur bëni filma, “ju supozohet të reflektoni jetën. Dhe kjo marrëdhënie [gay] pasqyron jetën time”.

54-vjeçari shtoi: “Është normale. Por ne nuk duam të bëjmë një këngë dhe të kërcejmë prej saj. Thjesht ndjehet e drejtë.”

Është e paqartë nëse Craig i referohej marrëdhënieve të tij personale apo nevojës më të gjerë për përfaqësimin e orientimeve seksuale të ndryshme në ekran. / KultPlus.com