Dua Lipa feston pesë vjetorin e këngës së parë “New Love”

Dua Lipa ka arritur të thyej rekorde botërore me artin e saj, e sidomos këtë vit të cilin e ka rrëmbyer qysh në fillim, shkruan KultPlus.

E gjithë kjo karrierë e saj e bujshme, ka filluar para pesë viteve, kur ajo për herë të parë u paraqit para publikut botëror me këngën ‘New Love’, duke sjellur një frymë të re në tregun ndërkombëtar që mban, një fryme që tashmë mban emrin e Duas.

Dua ka shpërndarë një foto në rrjete sociale, ku tregon se sot është pesë vjetori i publikimit të kësaj këngë, dhe falenderon të gjithë ata që i qëndruan pas gjatë kësaj kohe. / KultPlus.com

https://www.instagram.com/p/CEJ8gNknhWY/?utm_source=ig_web_copy_link