Joe Biden president, rrugëtimi i tij politik përmes fotografive

Karriera politike e Joe Biden ka qenë e mbushur me tragjedi personale dhe zgjedhja president është kulmi i një rruge plot sfida, shkruan The Guardian, transmeton KultPlus.

Mediumi britanik i ka kushtuar një artikull presidentit të ri të ShBA’së në rrugëtimin e tij politik drejt presidencës përmes fotografive.

Joe Biden do të jetë presidenti i ri i ShBA’së, pasi përmbysi rezultatin në shtetin e Pensilvanisë që ia siguruan atij 20 vota elektorale e rrjedhimisht edhe fitoren./ KultPlus.com