Haradinaj takohet me Unikkatilin, ka fjalë të mëdha për të

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, është takuar me reperin kosovar, Viktor Palokaj të njohur si Unikkatil.

Haradinaj përmes Facebook ka thënë se reperi kudo që përformon, Kosovën e ka pikënisje.

“Unik në kuptimin e plotë të fjalës!”, ka shkruar në Facebook Ramush Haradinaj.

Unikkatili ditë më parë ka përformuar në një koncert në Mitrovcë. / KultPlus.com

Haradinaj: Kthejuni mësimit sepse e gjithë vera mund t’ju shkojë duke i kompensuar orët e humbura

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj ka kërkuar që mësimdhënësit t’i kthehen orëve të mësimit, në të kundërtën, e gjitha sezona e verës mund t’ju shkojë duke dhënë mësim për orët e humubra.

Këto deklarata i pari i ekzkeutivit i ka bërë në një konfernecë për media, pas mbledhjes së Qeverisë.

“Greva është e drejtë e të gjithëve. Oferta nuk është e imja por e Kosovës. Kosova e ka respektuar mësuesit, arsimtarët dhe në tanësi. Është rritje substanciale. Kërkesa ime është si kryetar qeverie, si një prind, sepse po marrim shumë porosi që të rikthehet procesi mësimor që mos t’i hupim kohë fëmijëve. Po japin këshilla plot të tjerë. Por rritja është e konfirmume. Do të ishte mjaft racionale që nesër. Duhet me u komenzu. Nuk duhet ta hupni verën që ti kompensojnë orët”, ka deklaruar ai. /Indeksonline/KultPlus.com