Haradinaj takohet me Unikkatilin, ka fjalë të mëdha për të

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, është takuar me reperin kosovar, Viktor Palokaj të njohur si Unikkatil.

Haradinaj përmes Facebook ka thënë se reperi kudo që përformon, Kosovën e ka pikënisje.

“Unik në kuptimin e plotë të fjalës!”, ka shkruar në Facebook Ramush Haradinaj.

Unikkatili ditë më parë ka përformuar në një koncert në Mitrovcë. / KultPlus.com

Koncerti i parë i Unikkatilit në Shqipëri

Reperi më i famshëm shqiptar, Unikkatil, mban sot (e shtunë) në Durrës një koncert madhështor dhe kjo është hera e tij e parë në Shqipëri.

Viktor Palokaj, reperi më rebel dhe i shumëpërfolur në gjithë rrjetet sociale, si një artist që me tekstet e tij ka krijuar shumë debate, do të performojë në stadiumin e Durrësit me një atmosferë mbarëkombëtare.

I njohur për karakterin e tij enigmatik, ai shfaqet shumë rrallë nëpër videoklipet e tij.

Nesër ne Durrës Sot mundeni me i ble online biletat Neser vetëm te stadioni Niko Dovana

A post shared by UNIKKATIL (@unikkatilofficial) on

Pjesë e koncertit do të jenë edhe pjesëtarët tjerë të TBA, si Klepto, Jetoni, Kobra e Barooti.

Para koncertit në Shqipëri, Unikkatili lansoi këngën e re “Ça jon” në bahskëpunim me Klepto.

Kënga është pritur mirë nga fansat e tij dhe për katër ditë numëron afro 800 mijë dëgjime në YouTube. /TCH/

Unikkatil me koncert në Shqipëri, e quan “Koncerti i Kombit”

Reperi i njohur i cili ka mbajtur me dekada një profil diskret, tashmë po bëhet më publik me postime në rrjete sociale e koncerte.

E nisi në Europë dhe duket që s’do ndalet.

Unikkatil më datë 4 gusht do të mbajë një koncert madhështor në Durrës. Tashmë kanë dalë edhe biletat në shitje. Më poshtë po ju sjellim lokacionet ku mund t’i siguroni ato. / KultPlus.com