Selena Gomez: Grimi në moshë të re ka ndikuar në shëndetin tim mendor

Selena Gomez, këngëtarja e cila filloi në këtë industri në moshën 7-vjeçare, para se të bëhej e famshme si adoleshente në Disney Channel ‘Wizards of Waverly Place’, ka folur për mënyrën sesi grimi në industri kaq e re e la atë në “pikëpyetje” për bukurinë e saj.

“Unë jam grimosur që kur isha shtatë vjeç. Ndjehem si e ngatërruar me veten. Ti je shumë e re dhe më pas punon. Unë kam profesionistë që bëjnë grimin tim dhe papritmas mund të dukem si 25 vjeç kur isha vetëm 16 vjeç, dhe kjo ishte çmenduri. Kjo thjesht më bëri të vë në dyshim bukurinë time për atë që ishte.”

Krijuesja e hitit “Good For You” vazhdoi të etiketonte veten si “viktimë” e dëshirës për të ndryshuar fytyrën e saj për shkak të tendencave të bukurisë, duke zbuluar se krijimi i linjës së saj të grimit Rare Beauty është bërë për të inkurajuar të tjerët që të “përqafojnë” veten për atë që janë.

“Kam qenë viktimë e dëshirës për të ndryshuar fytyrën time dhe për të bërë gjëra sepse shoh tendenca të tilla intensive. Mendoj se pjesa më e dobishme e krijimit të kësaj linje është se ne krijojmë një vend për njerëzit që nuk e bëjnë këtë. Domosdoshmërisht duan të kryejnë punën ose të ndryshojnë fytyrën e tyre. Ata thjesht duan të përqafojnë atë që janë dhe atë që kanë. Edhe nëse ju pëlqen të bëni më shumë grim, edhe kjo do të funksionojë me atë që ofron marka ime. Kjo është arsyeja pse unë doja markë të jetë aty për vajzat dhe djemtë dhe kushdo që të ndihet se është në rregull të mos duket si të gjithë të tjerët”, ka thënë këngëtarja dhe aktorja 29-vjeçare. / KultPlus.com