One Direction thyen rekordin e Beatles

Grupi i njohur One Direction sapo u barazua me Beatles si grupi i vetëm me tre anëtarë që kanë arritur të performojnë si solistë në SHBA.

Ata mund të jenë ndarë , por janë duke kryesuar akoma në tabelat e Billboard në SHBA.

Barazimi erdhi pasi Niall Horan kryesoi listat me debutimin e tij, Flicker, i cili shiti 152,000 kopje javën e kaluar.

Ai ndjek Harry Styles dhe Zayn Malik , duke barazuar rekordin e The Beatles, i cili ka qëndruar si i tillë që nga viti 1971.

E tjerë të grupit, Louis Tomlinson dhe Liam Payne nuk kanë realizuar ende albumet e tyre solo, që do të thotë që mbase ata mund të arrijnë të kalojnë rekordin e Fab Four./ KultPlus.com