Majlinda Kelmendi nesër nga ora 04:00 nis garimin në Lojërat Olimpike

Nesër garon kampionia olimpike e ”Rio 2016”, Majlinda Kelmendi.

Pas suksesit të jashtëzakonshëm të Distria Krasniqit, e cila e fitoi medaljen e artë në kategorinë deri në 48 kilogramë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, një tjetër medalje olimpike mund të vijë nesër për Kosovën nga xhudistja Kelmendi.

Kelmendi do të garojë në kategorinë deri në 52 kilogramë, teksa garimin e nis nga ora 04:00 pas mesnate, me kohën tonë lokale.

Majlinda Kelmendi në raundin e parë do të takohet me hungarezen Reka Pupp. / KultPlus.com

Sot 4 vjet më parë përfunduan Lojërat Olimpike “Rio2016”, Kosova u kthye me medalje të artë

Sot katër vite më parë ishte dita kur lojërat Olimpike Verore në “Rio2016” përfunduan.

Njëherit ky ishte edhe viti më i mirë për Kosovë, pasi vendi ynë debutoi për herë të parë në një kompeticion të tillë dhe u kthye me medalje të artë, falë Majlinda Kelmendit.

Ekipi i xhudos edhe pse ishte kthyer më herët në Kosovë, ata u kthyen krenar së bashku me Mjalinda Kelmendi që kishte fituar medaljen e artë.

Kujtojmë se flamurin e ceremonisë mbyllëse e barti notari Lum Zhaveli. / KultPlus.com