Rita Ora imazh i rrjetit 5G në Britaninë e Madhe

Rita Ora fal suksesit në karrierën muzikore ka fituar edhe kontrata me kompani të ndryshme për të qenë imazh i tyre.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore së fundi është bëri imazh i rrjetit 5G në Britaninë e Madhe dhe tashmë ka sjellur edhe klipin e parë promovues të tyre, shkruan KultPlus.

Rita ka ndarë promon me adhuruesit në Instagram, duke thënë se është e entuziazmuar që ka punuar me ta.

Si çdo herë artistja erdhi me një pamje unike, joshëse dhe plotë pozitivitet teksa ftoj adhuruesit që ta shikonin këtë videoklip.

Ndërsa, përveç kësaj Rita është duke punuar edhe në projekte të reja muzikore që pritet të lansohen së shpejti./ KultPlus.com

https://www.instagram.com/p/CHf9WcXjpnS/?utm_source=ig_embed

Rita Ora feston përvjetorin e albumit të saj të parë: Më ndryshoi jetënKëngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka përkujtuar datën e nxjerrjes të albumit të saj të parë në treg, shkruan KultPlus.

Albumi i parë “Ora” u publikua në gusht të vitit 2010, domethënia e të cilit në gjuhën shqipe është “kohë”. Madje vetë Rita Ora pas publikimit kishte thënë se albumi kishte marrë këtë emër sepse shënonte kurorëzimin e një pune të madhe.

Artistja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka dy albume të nxjerra në treg përgjatë gjithë karrierës.

Ora në Instagram ka publikuar disa pjesë të albumit të saj të parë, në të cilit janë këngët “Hot Right Now”, “Shine Ya Light”, por edhe shumë hite tjera.

“Urime përvjetorin për albumin që ndryshoi jetën time. Faleminderit për të gjithë ju që keni qenë pjesë e këtij udhëtimi me mua, ky nuk është fundi”, ka shkruar ajo në Instagram. / KultPlus.com