Shpalosja e flamurit të Kosovës, Bërnabiq nuk mori pjesë në fotografinë e samitit në Tiranë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, nuk ka marrë pjesë në fotografinë familjare të liderëve evropianë dhe të Ballkanit Perëndimor sot në Tiranë.

Mosprezenca e Bërnabiqit në fotografinë familjare të samitit të Procesit të Berlinit vjen pasi është shpalosur flamuri i Kosovës, dhe ajo tha se për këtë nuk mori pjesë në fotografinë familjare./Klan Kosova / KultPlus.com