IU zbulon një pjesë nga teksti i këngës së re “Strawberry Moon”

IU ka publikuar një pjesë të tekstit për këngën e re “Strawberry Moon”.

Këngëtarja e muzikës K-pop ka zbuluar një video 12 sekonda ku shihet teksti i këngës që do të lansohet më 19 tetor.

Javën e kaluar, IU publikoi një tjetër pjesë ku shihej një video e shkurtër.

Në fillim të vitit, IU u rikthye me albumin e shumëpritur “LILAC”, ku përshihen këngët “Celebrity”, dhe “Coin”.