Fisnik Ismaili në TEDx Tirana

Organizatorët e TEDx Tiarana kanë zbuluar folësin e radhës në “Naked Fisnik Ismaili”, ngjarje kjo që do të mbahet këtë të shtunë, shkruan KultPlus.

Poashtu për këtë event, TEDxTirana ka njoftuar ndjekësit edhe me biografinë e Fisnik Ismailit, ku kanë shpjeguar se Fisnik Ismaili ka lindur në Prishtinë, dhe ka jetuar në Londër për 12 vite ku dhe mbaroi studimet Bachelor në Multimedia. Ne vitin 2005, Fisniku u kthye në Kosovë dhe Shqipëri ku themeloi agjencitë publicitare Karrota dhe Ogilvy Albania. Aktualisht ai shërben mandatin e dytë si deputet i Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Kuvendin e Kosovës.

Ish luftëtar në UÇK, Fisniku po ashtu njihet si autor i shumë veprave kreative dhe satirës politike në Kosovë, si dhe është ideatori i Monumentit të Pavarësisë, NEËBORN, për të cilin fitoi çmimin më prestigjoz në botë për dizajn, Luanin e Artë në Cannes, dhe gjashte çmime të tjera ndërkombëtare. Ligjërues në Multimedia, rishtaz ka përfunduar studimet Master në Corporate Communications and Public Affairs në U.K./KultPlus.com