Koncerti Post Dam Festivali shtyhet për një datë tjetër

Koncerti post DAM Festival me pianistin Tempei Nakamura i paraparë të mbahej me 12 korrik është shtyrë për një datë tjetër, shkruan KultPlus.

Lajmin e kanë bërë të ditur zyrtarët e DAM-it, përmes postimit në llogarinë zyrtare, duke njoftuar se vdekja e ish-kryeministrit japonez Shinzo Abe, ka ndikuar që ky koncert të shtyhet.

“Me rastin e vdekjes së ish Kryeministrit Japonez Shinzo Abe, koncerti i paraparë të mbahet më datë 12 korrik, shtyhet për një datë tjetër. Për detaje të tjera do t’ju informojmë me kohë. Asociacioni i Miqësisë Kosovaro-Japoneze dhe DAM Festival i shpreh ngushëllime familjes dhe popullit japonez me rastin e vdekjes së ish Kryeministrit Abe.

U prehtë në paqe!“, thuhet në njoftimin e tyre.

Pianisti Tempei Nakamura pritet që të performojë një ditë tjetër në Prishtinë, me ç’rast KultPlus do t’iu njoftojë më herët.