Granit Musliu nën rolin e Arturos në Operën “Lucia Di Lammermoor” përkrah yjeve botërore

Tenori i dëshmuar në skenën ndërkombëtare të muzikës klasike, Granit Musliu së fundmi do të këndoj nën rolin e Arturos në Operën “Lucia Di Lammermoor” të kompozitorit Gaetano Donizetti, shkruan KultPlus.

Tenori Musliu do të interpretoj përkrah yjeve botërore si: Nadine Sierra dhe Juan Diego Florez.

Ai po ashtu njoftoi se përgatitjet muzikore dhe skenike janë duke shkuar shumë mirë dhe se mezi po pret që të performojë këtë operë fantastike.

Datat e shfaqjeve janë si vijojnë : 12,16,19 dhe 24 mars. / KultPlus.com