“The journey continues…”, ekspozita personale e Flamur Miftarit hapet sonte në KultPlus Caffe Gallery

Flamur Miftari do të prezantohet sonte me ekspozitë në KultPlus Caffe Gallery.

Në këtë prezantim, Miftari do të sjell para publikut 15 vepra të punuara me vaj dhe akril.

Kjo është ekspozita e dytë personale e artistit, kurse në ekspozita kolektive ka marr pjesë në disa prej tyre në Kosovë, Maqedoni e Mal të Zi.

Flamur Miftari është diplomuar në Fakultetin e Arteve të Bukura në Maqedoni dhe aktualisht është duke vazhduar studimet pasuniversitare në Fakultetin e Arteve të Prishtinës, në klasën e Zake Prelvukajt.

Ekspozita do të hapet sonte, më 20 mars në ora 19:00 në KultPlus Caffe Gallery dhe do të qëndrojë e hapur për dy javë./ KultPlus.com