Tom Daley shfaqet duke thurur gjatë finales së kërcimit me trampolinë në Lojërat Olimpike

Foto: BBC

Fituesi e medaljes së artë olimpike, Tom Daley bëri zhurmë në mesin e shikuesve të Lojërave Olimpike të dielën në finale  të kërcimit me trampolinë 3 metra për gra, ku ai shfaqet në mesin e spektatorëve përderisa thurte duke e shikuar veprimin.

Rrjetet sociale u mbushën me imazhe të 27-vjeçarit, i veshur me bluzën e tij Team Great Britain dhe maskën e detyrueshme, me gjilpëra dhe lesh vjollce në Tokyo Aquatics Centre, transmeton KultPlus.

Ky moment erdhi para raundit të tretë të zhytjeve, menjëherë pasi Shi Tingmao e Kinës përfundoi zhytjen e saj të dytë dhe asnjë zhytës britanik nuk po konkurronte.

“Aty është Tom Daley – ai ka nxjerrë gjilpërat e tij të thurjes,” tha komentatorja e BBC, Katherine Doënes, gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë të dielën në mëngjes.

Çfarë mendoni se po krijon ai atje? Pyes veten se për kë po e bën atë kombinim ngjyrë vjollce?”

Thurja duket se ishte një lloj kapeleje, me një zbukurim krem ​​- dhe mund të jetë e destinuar për djalin e tij të vogël, Robbie – megjithëse vetë Tom ende nuk ka komentuar për krijimin e tij të fundit.

Zhytësi britanik, i cili fitoi medaljen e parë olimpike së bashku me Matty Lee në ngjarjen e sinkronizuar të platformës 10 metra të hënën e kaluar, e ka quajtur thurjen “arma e tij sekrete”.

Në fillim të javës, ai  tha se e ka krijuar për medaljen e tij, për të ndaluar gërvishjen. Çanta është e stolisur me Union Jack në njërën anë dhe flamurin japonez në anën tjetër./KultPlus.com