Shitet copa e tortës nga dasma e Princeshë Diana-s dhe Princit Charles

Një copë e tortës nga dasma mbretërore të Lady Diana dhe Princit Charles, që doli në ankand disa javë më parë është shitur për 1850 paund.

Në fillim ishte e Moyra Smith, një anëtare e familjes së Nënës Mbretëreshë, në Clarence House, e cila ruajti me qese një nga 23 ëmbëlsirat e dasmës. Ajo përmban një shtresë të sheqerosur të stemës mbretërore të ngjyrosur në ar, të kuqe, blu dhe argjend, transmeton KultPlus.

Torta u ble nga Gerry Layton në Leeds i cili nxori tha se do ta fusë në testament me pasuritë e tjera që ka.

Ai shpreson që nëse një ditë, kur ai të mos jetë më, të shitet, dhe paratë të shkojnë për një nga çështjet e bamirësisë që Lady Diana i kishte për zemër. / KultPlus.com