Martin Shkreli e publikon albumin e Wu-Tang Clan në eBay

Shqiptari më i urryer në botë, Martin Shkreli, e ka publikuar kopjen e albumit “Once Upon a Time in Shaolin” nga Wu-Tang Clan, në eBay.

Kopja e vetme e albumit i takon shqiptarit i cili thotë se ajo është për shitje, por ka shanse që ai edhe do ta shkatërrojë atë.

Shqiptari u bë i famshëm pasi rriti çmimin e një medikamenti për HIV, për 55 për qind, në shtator të vitit 2015-të.
Në Paris, oferta më e lartë për ta blerë kopjen ka ardhur në vlerë prej 100 mijë dollarësh. Kjo kopje ruhej në Marok por atë e bleu më pas Shkreli për rreth 2 milionë dollarë.

“Nuk më duhen paratë. Do ta shes albumin për arsye të tjera” tregon Shkreli, shkruan KultPlus.

Wu-Tang Clan është bend amerikan i përbërë nga reperët RZA, GZA, Ol’ Dirty Bastard, Method Man, Raekëon, Ghostface Killah, Inspectah Deck, U-God dhe Masta Killa. / KultPlus.com