Rita Ora, e ftuar speciale në X Factor në Angli

Këngëtarja shqiptare Rita Ora, të dielën do të jetë e ftuar në spektaklin e njohur X Factor UK 2017, në Angli.

Ora do të performojë disa prej këngëve të saj. Së fundmi, Rita ka sjellë projektin “Anywhere” dhe këngën “Your Song”, të dyja suksese absolute në industrinë e muzikës, shkruan KultPlus.

Momentalisht po mbahet edicioni i 14-të i X Factor në Angli, ndërsa në juri vazhdojnë të jenë Simon Cowell, Sharon Osbourne, Louis Walsh dhe Nicole Scherzinger.

Kjo është java e tretë e këtij sezoni, ndërsa spektakli shfaqet çdo të shtune dhe të diele. / KultPlus.com