Burbuqe Bakija-Deva, emërohet zëvendësministre e MKRS-së

Përmes një komunikate për media bëhet e ditur se Burbuqe Bakija- Deva është emëruar zëvendësministre në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka emëruar sot zëvendësministre në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) nënkryetaren e gruas së AAK-së, Burbuqe Bakija- Deva”, thuhet në komunikatë, transmeton Koha.net.

Më tutje thuhet se Burbuqe Bakija -Deva, me profesion arkitekte, është aktiviste e hershme e AAK-së, në Gjakovë./ KultPlus.com