Kitaristi Petrit Çeku sonte me koncert në Zagreb të Kroacisë

22 Mars, 2018 - 6:51 pm

Sonte, në Institutin Kroat të Muzikës në Zagreb do të performojë Petrit Çeku.

Kitaristi Çeku sonte do të mahnitë publikun e interesuar, me fillim prej orës 20:00, mes tjerash në repertorin e tij edhe me “Suite for Cello” të Bahut.

Petrit Çeku i ka të shpeshta paraqitjet e tij muzikore në Kroaci, por edhe në shtete tjera.

Çeku ka lindur në vitin 1985 në Prizren ndërsa njihet si një ndër kitaristët më të mirë të gjeneratës së tij në Evropë, i shpërblyer me disa çmime.

Këtu mund ta lexoni një intervistë të Petritit dhënë për KultPlus para disa muajve, në numrin festiv të Vitit të Ri, ku flet më shumë për veten dhe për karrierën e tij e cila po ndërtohet e mirë dhe stabile në mesin e muzikës së bukur evropiane. / KultPlus.com

Të ngjajshme