“Kopshti i Vishnjeve”, nis sezonin e ri në Teatrin Kombëtar të Kosovës

28 Gusht, 2018 - 1:00 pm

Më 3 shtator Teatri Kombëtar nis sezonin e ri, shkruan KultPlus.

Kësisoj, është publikuar edhe repertori i muajit shtator ku përveç shfaqjeve të tjera që do të rikthehen në këtë sezon, TKK, shfaqë edhe premierën e shfaqjes “Kopshti i Vishnjeve”.

Teksti i autori Anton Çehov vjen me regji të Ilir Bokshit, ndërsa do të jetësohet nga kasta e aktorëve si: Shengyl Ismaili, Adrian Morina, Ernest Malazogu, Armend Smajli, Semira Latifi, Qëndresa Jashari, Shpëtim Kastrati, Ylber Bardhi, Vlera Pylla, Besfort Berberi dhe Luan Jaha.

“Kopshti i Vishnjeve”, vjen me premierë më 5 shtator me fillim nga ora 20:00, në skenën e madhe të Teatrit Kombëtar të Kosovës./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme