“Thyerja”, premierë të enjten në Mitrovicë

9 Dhjetor, 2020 - 6:45 pm

Qendra e Kulturës në Mitrovicë këtë të enjte do të jetë nikoqiri i premierës së shfaqjes “Thyerja”, e autorit Abdyl Bunjaku me regji të Agim Selimit, dhe asistente Kreshnike Osmanin, shkruan KultPlus.

Në këtë dramë luajnë aktorët: Eshref Durmishi, Mirsad Ferati, Mehmet Preteni, Qëndresa Kajtazi, Agan Asllani, Fisnik Ademi, Adem Zhitopotoku, Fatmir Haliti dhe Artan Hetemi.

Shfaqja do të filloj në orën 16:00 në Qendrën e Kulturës “Rexhep Mitrovica”, në qytetin e Mitrovicës, por me pjesëmarrjen vetëm të persoave të ftuar me ftesa./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme