Yllka Gashi po i kthehet teatrit, por jo në Kosovë

17 Maj, 2018 - 11:06 pm

Aktorja e njohur kosovare Yllka Gashi ka kohë që nuk është pjesë e skenës kosovare, pasi që, tash e sa kohë ajo është duke jetuar në Amerikë, shkruan KultPlus.

Por, pavarësisht që ka ndërruar vendbanimin, duket që ëndrrën prej aktore e ka bartur edhe përtej oqeanit, pasi që, vetëm dy ditë e ndajnë nga emocioni i dërrasave skenike, dhe këtë emocion do ta përjetojë para audiencës së New York.

Për këtë prezantim ka njoftuar vet Yllka Gashi e cila ka treguar se do të jetë pjesë e shfaqjes ‘Women on Fire-Stories from the frontlines’

“Njerëz t’mirë, kam knaqësinë me ju njoftu që të shtunën me 19 Maj do t’jem pjesë e shfaqjes ‘Women on Fire-Stories from the frontlines’ me skenar e regji nga Chris Henry.
Shfaqja luhet në hapësirat e Royal Family Productions në Times Square, New York!
145 West 46th Street, 3rd Floor
Biletat mund t’i bleni online në www.royalfamilyproductions.org
Nëse keni kohë e mundësi ju që jetoni/punoni në Greater New York Area hajdeni se m’nderoni!”, ka shkruar Yllka Gashi./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme