Çitaku: Do të angazhohem që të sjell Amazon në Kosovë

3 Mars, 2019 - 11:30 am

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara, Vlora Çitaku, është takuar me presidentin e teknologjisë amerikane Amazon, Jeffrey Preston Bezos.

Çitaku është shprehur e lumtur që ka takuar sërish Bezos pas tri vitesh atëherë kur edhe ndodhi takimi i tyre i parë në një darkë dhe ka premtuar që do të angazhohet që ta sjellë atë dhe fondacionin e tij në Kosovë.

“Kënaqësi e veçantë ta takoj sërish Jeff Bezos. Amerika është e veçantë, jo vetëm pse është fuqia më e madhe ushtarake në botë, por edhe sepse në të, njerëz me potencial inovativ si Bezos mund të fillojnë nga zero, pa asgjë. Pa hile. Dhe të ndërtojnë të ardhmen. Amazonin e dua, sepse librat i ka bërë cool sërish.

U ndjeva mirë që Bezos e mbante mend Kosovën dhe dollinë time për vendin tim, të bërë para 3 vitesh kur rastisëm të ishim në të njëjtën darkë. Do të angazhohem që zotin Bezos dhe fondacionin e tij ta sjellë në Kosovë.
Mbi të gjitha, pak ditë më parë, Bezos dha një shembull fantastik, duke denoncuar publikisht shantazuesit e tij. Shembull që duhet ndjekur. 
Amerika është e madhe!”, ka shkruar Çitaku në Facebook. / KultPlus.com

Të ngjajshme