Haradinaj për 28 Nëntor: Sot jemi një në zemër, ashtu siç ishim e do të jemi gjithmonë

28 Nëntor, 2018 - 9:30 am

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar shqiptarët me rastin e festës së 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit.

“Sot, jemi NJË në zemër, ashtu siç ishim e do të jemi gjithmonë. Dita e Flamurit, shënon rimëkëmbjen tonë, na kujton nëpër shekuj se kush jemi dhe na mbanë bashkë si komb. Në këtë ditë të veçantë, që koincidon me daljen në skenë të UÇK-së dhe ditëlindjen e Komandantit Legjendar Adem Jashari, kujtojmë sakrificën e shumë brezave dhe nderojmë veprën e të rënëve në kohë e përpjekje të ndryshme për liri, pavarësi e dinjitet kombëtar”, ka shkruar Haradinaj në urimin e tij.

‘28 Nëntori’i bekuar, është historia jonë e lavdishme dhe synimi ynë për të ardhmen e përbashkët në vlerën euro-atlantike. Urime festa e përjetësuar ndër shqiptarë, thotë më tej Haradinaj.

Të fundit

Të ngjajshme