Marie Lasgush Poradeci shkruan pasi aeroplani shqiptar merr emrin e babait të saj

16 Shtator, 2018 - 5:00 pm

Pas pak ditësh që nga ceremonia e inaugurimit të kompanisë së parë ajrore shqiptare nga kryeministri Edi Rama, ky dy aeroplanët tashmë janë pagëzuar.

I pari është Lasgushi, tjetri është Fan Noli dhe tjetri që do vijë menjëherë pas fluturimeve test që do bëhen gjatë një muaji Stamboll-Tiranë do jetë Migjeni.

Ndërkaq, sot përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, e bija e Lasgush Poradecit, Marie Lasgush Poradeci, iu drejtua kryeministrit në shenjë falënderimi dhe po ashtu duke iu drejtuar edhe atyre që nuk janë gëzuar për aeroplanin që mori emrin e babait të saj.

“Me shume se sa genjeshtra qe i ka kembet e shkurtra eshte zilia qe e ka gjuhen e gjete. I ka pickuar gjarperi ne vend te lik, zoti kryeminister me emrin e Lasgushit, te gjithe ziliqaret e ketij vendi. Ata qe nuk gezohen dhe afirmojne llafe te kota, as nuk e njohin Lasgushin. Po ata qe afirmojne a konfirmojne dot? Llapaqener qe jeni mesuar vetem me gjera te ndyra dhe me sherre, vetem shani sepse gjerat e bukura ja u helmojne mendjen. Le te pellcasin Zoti Kryeminister”, ka shkruar ajo./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme