займ на карту онлайн потребительский кредит

‘Na e ngritëm flamurin’, organizatat dhe institucionet e përkrahin Javën e Krenarisë

7 Tetor, 2019 - 5:57 pm

Plot institucione sot në Kosovë e kanë vendosur flamurin shumëngjyrës të komunitetit LGBT nëpër selitë e tyre.

Sot ka nisur edhe Java e Krenarisë në Kosovë, dhe kësisoj institucionet e ndryshme po solidarizohen me flamurin e bukur plot ngjyra.

Nisma për të Drejtat e Njeriut, Qeveria e Kosovës, sBunker janë disa prej organizatave dhe institucioneve që e kanë vënë flamurin jashtë objektit, duke kërkuar dhe sfiduar edhe të tjera organizata që të bëjnë të njëjtin veprim.

Prej sot e deri me 10 tetor në Kosovë ka aktivitete të ndryshme, që kulmojnë me Paradën me datë 10 tetor. / KultPlus.com

Të ngjajshme