Pesë figura të njohura kosovare, kërkojnë parandalimin e dhunës ndaj grave (VIDEO)

29 Nëntor, 2017 - 2:58 pm

Un Women ka lansuar një video me pesë figura të njohura publike të cilat transmetojnë një mesazh të fuqishëm për parandalimin e dhunës ndaj grave dhe vajzave, shkruan KultPlus.

Në këtë video marrin pjesë alpinistja Uta Ibrahimi, gazetari Blerim Vuniqi, Kapitenja Tahire Haxholli, gazetari Adriatik Kelmendi dhe aktorja Adriana Matoshit. Ata përmes paraqitjes së tyre u bëjnë thirrje të gjithë njerëzve të mos heshtin dhe të reagojnë kundër dhunës.

Kjo video është pjesë e fushatës së 16 Ditëve të Aktivizimit Kundër Dhunës ndaj Gruas. Kjo fushatë e organizuar nga Un Women ka filluar aktivitetet e saj që nga 25 Nëntori ndërsa do të vazhdoi deri më 10 Dhjetor të këtij viti./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme