Urime viti i ri 2018-të nga gazeta online për art dhe kulturë KultPlus

31 Dhjetor, 2017 - 11:56 pm

Viti 2017-të, ishte një vit shumë i suksesshëm për gazetën online për art dhe kulturë KultPlus.

Ky vit, numëroi disa të reja që erdhën përmes kësaj gazete e themeluar katër vite më parë si e vetmja në Kosovë dhe rajon, nga kryeredaktorja Ardianë Pajaziti. KultPlus, në vitin 2017-të bëri një ri-brendim të sajtit duke sjellë të reja për lexuesit e tij, të cilët vazhdojnë të motivojnë stafin e kësaj gazete përmes komenteve, kritikave dhe dashnisë që shprehin për KultPlus.

Përveq kësaj, KultPlus, në vitin 2017-të solli edhe ciklin e parë të rrëfimeve ‘Ta zbardhi ftyrën’, me dy artistë kosovarë me karrierë tashmë ndërkombëtare si Sislej Xhafa dhe Imer Kutllovci.

KultPlus, në vitin 2018-të premton se do të vazhdoj të sjellë intervista, rrëfime, ngjyrime nga ngjarjet e ndryshme në Kosovë dhe jo vetëm, video e padyshim edhe poezi të ndryshme. Kur jemi te poezia, KultPlus, shumë shpejtë sjellë edicionin e dytë të festivalit të poezisë “KultStrofa”.

Me gjithë këto të reja, e më këmbë të mbarë, KultPlus u uron të gjithë lexuesve të vetë, vitin 2018-të. Urojmë që ky vit të ju sjellë shëndet, suksese e mbi të gjitha më shumë dashni për artin dhe kulturën.

Me shumë dashni nga stafi i KultPlus: Ardianë Pajaziti, Arbër Selmani, Sarandë Selimi, Jeta Zymberi, Liridona Spahiu dhe Gili Hoxhaj./ KultPlus.com

Të ngjajshme