займ на карту онлайн потребительский кредит

Zjarr në katedralen Notre Dame në Paris

Prill 15, 2019 - 7:41 pm

Një zjarr i madh ka përfshirë Katedralen Notre Dame në Paris. Sipas njoftimeve të para, zjarri ka lidhje me renovimet të cilat janë duke ndodhur në këtë katedrale.

Vitin e kaluar kjo katedrale kërkoi ndihmë urgjente për mirëmbajtjen dhe renovimin e saj. Zjarri fillimisht kishte përfshirë papfingon e katedrales. Menjëherë për të ndalur zjarrin ndërhynë zjarrfikësit të cilët edhe e krijuan një perimetër sigurie rreth katedrales./ KultPlus.com

Të ngjajshme