Më vjen keq prej djalit tim, që jam poet

12 Shkurt, 2019 - 11:00 am

Shpetim Selmani

Më vjen keq prej djalit tim,
që jam poet.
Nuk mund të ja heq mutin nga bytha me një varg.
Nuk mund të ja blejë një biskotë me një poezi.
Më vjen turp nga djali im,
që jam poet.
Dhe duke ja puthur duart 
digjem në ferr sikurse Chinaski,
në ferrin e vetvetes./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme