Filmi horror shqiptar “Bloodlands” do të shfaqet në Prishtinë

29 Nëntor, 2017 - 11:00 am

Filmi i parë shqiptar i zhanrit horror do të shfaqet më në fund në Prishtinë, në qytetin të cilin ia dha shtrigën këtij filmi, që është jetësuar nga aktorja Ilire Vinca. Ky projekt filmik është realizuar nga produksioni australian “Kastlefilms” e me regji të Steven Kastrissios, shkruan KultPlus.

“Bloodlands” shpalos historinë e një gruaje të thjeshtë e cila dhunohet, mbetet shtatzënë dhe stigmatizohet nga banorët e lagjes së saj.

Atë e dëbojnë në mal, duke e quajtur shtrigë. E lënduar, e urryer dhe e dëbuar kjo grua vendos që të shndërrohet në një shtrigë të vërtetë dhe të marrë hakun për krejt dhimbjen që i kanë shkaktuar.
Për këtë film që flitet shqip, ku me rolet e tyre luajnë aktorët: Suela Bako, Ilire Vinca, Gëzim Rudi, Emiljano Palali, Alesia Xhemalaj, do të flitet edhe në këtë festival, ku të pranishmit do të kenë rastin të dëgjojnë edhe rrëfimin e regjisorit, mbi realizimin e këtij projekti. Film deri më tash ka fituar katër çmime ndërkombëtare në festival të ndryshme. Filmi do të prezantohet në Kinemanë ABC, prej 7 dhjetorit, në terminin e rregullt prej orës 22:00/KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme