Maxville dhe Komandarev fitojnë çmimin “Regjisori më i mirë” nga PriFest

17 Shtator, 2023 - 9:38 pm

Sonte po ndahen çmimet e edicionit të 15-të të PriFilm Fest, i cili ka filluar më 12 shtator ndërsa përfundon sonte më 17 shtator, shkruan KultPlus.

Për arritjet me filmin e tij debutues “The Land Within”, Fisnik Maxville fiton çmimin regjisori më i mirë, së bashku me regjisorin tjetër, Stephan Komandarev me filmin nga Bullgaria, “Blaga’s Lessons”.

Industria e Filmit nga Izraeli, ishte fokus në edicionin e sivjetmë të PriFest. /KultPlus.com

Të ngjajshme