‘The Land Within’ dhe ‘Blaga’s Lessons’ fitojnë çmimin kryesor “Vjosa Berisha” në PriFest

17 Shtator, 2023 - 9:43 pm

Sonte po ndahen çmimet e edicionit të 15-të të PriFilm Fest, i cili ka filluar më 12 shtator ndërsa përfundon sonte më 17 shtator, shkruan KultPlus.

Tash e një vit çmimi kryesor titullohet “Vjosa Berisha”.

Filmi debutues nga regjisori shqiptar Fisnik Maxville “Toka brenda meje” ka fituar çmimin kryesor “Vjosa Berisha” në edicionin e 15-të të PriFest së bashku me filmin tjetër nga Bullgaria, “Blaga’s Lessons” nga regjisori Stephan Komandarev.

Industria e Filmit nga Izraeli, ishte fokus në edicionin e sivjetmë të PriFest. /KultPlus.com

Të ngjajshme