Ndërron jetë aktori i filmit “Debatik”, që luajti rolin e Colit

22 Gusht, 2019 - 5:57 pm

Ai luajti vetëm një rol, por është fiksuar mirë në mendjen e shqiptarëve. Kushdo që ndjek filmat shqiptar nuk mund të mos e njohë Colin tek filmi “Debatik”.

Kinematografia shqiptare ka humbur sot Colin. Aktori Shpëtim Zani, u nda nga jeta si pasojë e një ataku kardiak.

Ai luajti me artistët e spikatur të filmit shqiptar si Sulejman Pitarka, Roland Trebicka dhe me shumë aktorë të tjerë të mëdhenj.

Shpëtim Zani spikati në rolin e tij, si një jetim e i varfër, e cili arriti të lajmërojë mësuesin komunist që është në kurth, ndërsa vritet në një moment tensioni. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme