Tom Holland mund të drejtojë ceremoninë e çmimeve ‘Oscars’

12 Janar, 2022 - 6:00 pm

Edicioni i 94-të i “Oscars” pritet që të drejtohet nga aktori Tom Holland, i cili shprehu interesim së fundmi për të organizuar këto çmime, shkruan Hollywood Reporter, transmeton KultPlus. Çmimet e 94-ta të Academy Awards, të planifikuara për t’u transmetuar në ABC më 27 mars, do të jenë të parat që nga viti 90, në 2018, që do të ketë një mikpritës.

Kjo do të jetë hera e parë që këto çmime do të kenë një organizator, pasi për shkak të pandemisë një gjë e tillë nuk ka qenë e mundur.

Çmimet Oscars do të transmetohen në “ABC” më 27 mars, atëherë edhe kur do të jetë mbrëmja gala.

Jimmy Kimmel, folësi rezident i ABC-së në orët e vona të natës, priti çmimet Oscar në 2017 dhe 2018, me 26.62 milionë njerëz që ndjeken transmetimin e fundit televiziv.

Vlerësimet për Oscar-et e 2019-ës pa mikpritje në fakt u rritën në 29.56 milionë, përpara se të bien në 2020 në 23.64 milionë dhe më pas të bien vitin e kaluar në 10.40 milionë.

Gjatë një interviste të fundit me The Hollywood Reporter, Tom Holland, ylli i Spider-Man: No Way Home, filmi më i madh i pandemisë, shprehu interes për organizimin e çmimeve Oscar, dhe THR ka mësuar se Akademia e ka kontaktuar atë për të eksplorojnë atë mundësi. /KultPlus.com

Audience during the 92nd Annual Academy

Të fundit

Të ngjajshme