Vrasja e aktores Sharon Tate nga ‘Familja Manson’, do të realizohet film

17 Korrik, 2017 - 1:35 pm

Aktorja dhe modelja Sharon Tate u vra në shtëpinë e saj në vitin 1969 nga ‘Familja Manson’, pikërisht këtë histori të tmerrshme që tronditi Hollywoodin, regjisori Quentin Tarantino do ta realizojë film, përcjellë KultPlus.

Regjisori Quentin Tarantino ka filluar të realizoj një film të bazuar në vrasjet e tmerrshme që ka kryer familjes Manson, vraje këto që tronditën Hollywoodin.

Tarantino, tashmë ka filluar ta ndërtoj listën për ndarjen e roleve. Tarantino po i jep fund dorëshkrimit të skenarit dhe është vendosur të filloj xhirimet në verën e vitit 2018.
Sipas The Hollywood Reporter, filmi do të fokusohet në vrasjen e Sharon Tate nga ‘Familja Manson’, përcjellë KultPlus.
Në fund të viteve 1960 në Kaliforni, Charles Manson udhëhoqi një komision thuajse komune dhe urdhëroi anëtarët për të kryer vrasje, më e rëndësishmja ishte vrasja e aktores dhe modeles Sharon Tate në shtëpinë e saj më 1969. Tate u martua me regjisorin Roman Polanski.

Manson dhe disa anëtarë të “Familjes” së tij u gjetën fajtorë në vitin 1971, dhe ai është ende gjallë dhe në burg sot.
Sipas The Hollywood Reporter, projekti i pa titulluar është në fazat e hershme të zhvillimit. Brad Pitt dhe Jennifer Lawrence janë kontaktuar për pranimin e ndonjë roli, ndërsa Deadline raporton se Tarantino gjithashtu i është afruar tashmë edhe yllit të “Suicide Squad” Margot Robbie për të marrë rolin e Sharon Tate. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme