Koronavirusi, mbyllet Duomo në Milano

23 Shkurt, 2020 - 9:00 pm

Ndër masat për të kontrolluar përhapjen e koronavirusit nga autoritetet italiane është edhe mbyllja e Duomo në Milano.

Ky është një vendim “parandalues”, i vlefshëm deri më 25 shkurt “në pritje të dispozitave të mëtejshme dhe më të hollësishme nga autoritetet kompetente”.

Vendimi për mbylljen e Kompleksit Monumental u mor mbrëmjen e së dielës.

Të fundit

Të ngjajshme