Ambasada e Kosovës në Holandë organizon koncert, performojnë Arben Ramadani dhe Armend Xhaferi

1 Korrik, 2022 - 11:15 pm

Ambasada e Republikës së Kosovës në Mbretërinë e Holandës ka organizuar koncertin e titulluar “Pa kornizë”, ku kanë performuar pianisti i njohur, Arben Ramadani që jeton në Holandë dhe kitaristi i njohur, Armend Xhaferi nga Kosova.

Ata kanë intepretuar nga repertoari i tyre me muzikë të këngëve të vjetra shqipe të kombinuar me xhaz.

Me këtë rast, Ambasadori Dren Doli ka përshëndetur të pranishmit dhe ka folur për punën dhe veprat e artistëve që performuan.   

Në këtë koncert kanë marrë pjesë Ambasadorë të akredituar në Hagë, diplomatë të shumtë, përfaqësues të organizatave ndërkombëtare dhe pjesëtarë të diasporës. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme