‘Moj e bukura more’, Niko Peleshi ‘rrëmben’ kitarën dhe ulet në gjunjë para Inva Mulës (VIDEO)

26 Korrik, 2019 - 1:03 pm

Ka filluar në  qytetin e Korçës edicioni i dytë i Festivalit Ndërkombëtar të Muzikës.

Mbrëmjen e djeshme Mik Festival ka sjellë atmosferë me muzikë spanjolle.

Pazari i Korçës është kthyer në një skenë të artit dhe ish ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi ka rrëmbyer kitarën dhe ja ka marrë këngës duke treguar një tjetër anë të panjohur të tij, talentin për të kënduar.

Si asnjëherë më parë ai është parë të këndojë me kitarë në një duet me sopranon Inva Mula.

Peleshi është ulur në gjunjë para sopranos shqiptare me famë botërore e me kitarë në dorë këndon “Moj e bukura more”.

https://www.facebook.com/watch/?v=715090888944585

Të fundit

Të ngjajshme