Ora i bën krenarë shqiptarët, publikon këngën ‘Bang’ në të cilën shfaqet me veshje kombëtare (VIDEO)

12 Shkurt, 2021 - 6:59 pm

Debutimi i këngëtareve shqiptare dhe përfaqësimi dinjitoz i vendit të tyre është duke vazhduar fuqishëm. Rita Ora na ka bërë krenar edhe një herë, nëpërmjet publikimit të këngës ‘Bang’, shkruan KultPlus.

E paralajmëruar ditë më parë nga artistja kosovare, ‘Bang’ erdhi si një dhuratë për Ditën e Pavarësisë së Kosovës.

Rita Ora ka zgjedhur artin e saj muzikor dhe famën ndërkombëtare për t’ia bërë botës me dije për prejardhjen, kulturën dhe veçoritë e popullit të saj.

E shfaqur me veshje kombëtare të dizajnuara nga Valdrin Sahiti dhe me kërcime të veçanta, Ora ka fituar zemrat e publikut shqiptar.

Në anën tjetër, në videoklipin e këngës ‘Bang’ përveç veshjeve kombëtare, shohim edhe elemente tjera shqiptare. Në këpucën e Orës, shohim një shqiponjën kuq dhe zi, që këngëtarja e përdor për t’u identifikuar për prejardhjen e saj, të cilën përherë mundohet t’ia tregoj botës.

Kënga e sjellur në bashkëpunim me Imanbek, është në kuadër të 4 projekteve muzikore, me të cilat Ora do t’i gëzoj artdashësit e saj. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme