Time: Britney Spears, personi më me ndikim në botë

12 Shtator, 2021 - 9:58 am

Britney Spears është në vendin e parë. Ikona e muzikës pop zuri vendin e parë në sondazhin e këtij viti të lexuesve TIME100. Në sondazhin për listën vjetore të njerëzve më me ndikin, Britney mori 1.8 milionë vota.

Artistja e famshme ka qenë fokus i mediave kohët e fundit pasi foli hapur kundër kujdestarisë 13-vjeçare të babait të saj, transmeton KultPlus.

Spears e cilësoi marrëveshjen si abuzive dhe tashmë duket se është vetëm një hap larg drejt lirisë. Babai i saj, Jamie, ka dorëzuar në gjykatë kërkesën për t’i dhënë fund kujdestarisë edhe pse ai pretendon se çdo veprim i tij ka qenë në funksion të mirë të së bijës.

Punonjësit e kujdesit shëndetësore ndoqën Spears në vendin e dytë me 3.1% të votave, zhvilluesit e vaksinave në vendin e tretë, në të katërtin grupi BTS dhe në të pestin Simone Biles. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme