займ на карту онлайн потребительский кредит

Zbulohet logoja e Eurovizonit të vitit 2019-të

Janar 9, 2019 - 11:00 am

Tashmë është zbuluar edhe logoja e Eurovizionit të vitit 2019-të që do të mbahet në Izrael, shkruan KultPlus.

“Guxo të ëndrrosh” (Dare do dream) është slogani i Eurovizionit ndërsa do të jetë Tel Avivi qyteti që do të mirëpresë këtë vit ngjarjen më të madhe muzikore në Evropë. Logoja e këtij festivali e publikuar këto ditë paraqet tre trekëndësha të cilat, kur bashkohen, shkëlqejnë së bashku për të krijuar një yll të artë.

Slogani dhe logoja janë krijuar nga dy agjencitë kryesore të Izraelit, Awesome Tel Aviv, e cila krijoi konceptin kreativ Dare to Dream dhe Studio Adam Feinberg (ST / AF) e cila krijoi logon.

Festivali do të mbahet në muajin maj 2019, me 14, 16 dhe 18 maj. Do të jetë hera e tretë që Izraeli e mirëpret organizimin e Eurovizionit, pas vitit 1979 dhe 1999.

Eurovizioni do të mbahet saktësisht në EXPO Tel Aviv – International Convention Centre./ KultPlus.com

Të ngjajshme